Tymczasowe wykończenie schodów

Z uwagi na wysokie koszty okładzin schodowych, takich jak – popularne drewno lub kamień, często stajemy przed dylematem wykończenia schodów. Zastanawiamy się, czy wykańczać je od razu, szukając tańszej alternatywy, czy też lepiej odczekać jakiś czas, uzbierać odpowiednie fundusze i wykończyć schody w sposób, z którego będziemy naprawdę zadowoleni? Jeśli wybieramy wariant drugi, to jak zabezpieczyć schody, aby można było do tego czasu bezpiecznie i funkcjonalnie je użytkować, a przy tym, aby nie straszyły nas swoim wyglądem?

 

Proponujemy prosty, tani i estetyczny sposób częściowego oklejenia stopni gotowymi dywanikami. Sposób ten jest mniej kosztowny i o wiele mniej pracochłonny od popularnego oklejania wykładziną całych schodów – sposobu, który wymaga dużego nakładu pracy i precyzyjności. Wybierając dywaniki warto pamiętać, aby były one odpowiedniej elastyczności, aby można było łatwo je naklejać na stopnie oraz, by ich runo było dość gęste i krótkie, co zapewni nam wygodnie ich odkurzanie i nie będą się one z czasem ubijać lub wycierać.

Przygotowanie takich schodów zaczynamy od dokładnego oczyszczenia betonowych stopni i usunięcia jego luźnych okruchów. Następnie malujemy specjalną farbą do betonu, która dodatkowo utwardzi jego powierzchnię. Ostatnim etapem jest naklejenie dywaników. Ważne jest, aby stosować do tego celu dobrego kleju do wykładzin, aby dywaniki dobrze trzymały się podłoża. Koszt materiałów potrzebnych do wykończenia schodów tym sposobem wynosi ok. 90 zł. Myślę, że jak na powyższe koszty i niewielki wkład pracy efekt końcowy jest satysfakcjonujący;)