Biała kuchnia minimalistyczna

Przedstawiam Państwu moją ostatnią realizację projektu „Białej kuchni minimalistycznej”.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie prostej, jasnej i czytelnej przestrzeni przy zachowaniu ergonomii i funkcjonalności. Warunkiem było zastosowanie białych mebli kuchennych. W związku z tym wybraliśmy meble z prostymi, matowymi frontami w odcieniu ciepłej bieli. Blaty wraz z cokołem, dla ocieplenia wnętrza, wykonano w kolorze bielonego dębu. Dla podkreślenia minimalistycznego charakteru zrezygnowano z uchwytów przy frontach. W białej kuchni obowiązkowo musiała stanąć biała kuchenka, która optycznie ujednoliciła powierzchnię z frontami. Dla delikatnego kontrastu ściany zostały pomalowane w kolorze szarym, farbą odporną na trudne warunki kuchenne.

Jeszcze kilka słów o funkcjonalności. Centralne miejsce zajmuje tutaj zlew, który ustawiono pod oknem. Pod zlewem mieści się szafka z koszami do segregacji odpadów. Po jej prawej stronie stanęła zmywarka, co umożliwia szybkie i sprawne przełożenie brudnych naczyń ze zlewu do zmywarki. W narożniku stanęła pojemna szafka narożnikowa. Tuż za nią ustawiono kuchenkę, a obok niej 3 szuflady z przyprawami i produktami do gotowania. Nad nimi powieszono 3 pojemne szafki z półkami. Natomiast na lewej ścianie w narożniku stanęła wygodna zabudowa z lodówką i dodatkową szafką nad nią (dla wizualnego wyrównania poziomu z szafkami wiszącymi). Tuż za nią ustawiono 3 pojemne szuflady na sztućce, talerze, garnki, a obok szafkę z półkami i szafkę narożnikową na sprzęty agd. Na ścianie powieszono dodatkowo 2 szafki z przeznaczeniem na szklanki, kubki, itp.

 

Dzięki zastosowaniu stonowanych kolorów – bieli i szarości, ocieplonych bielonym dębem, wnętrze wygląda świeżo i czysto. Kuchnia jest jasna i przestronna, a orzechowa stolarka dodaje jej graficznego charakteru.

 

Więcej zdjęć znajdą Państw w zakładce:  Dom w bieli i szarościach